Serdoliks

Serdoliks

Čakra: Adžņā, Svadhistāna, Manipūra

Zodiaka zīme: Dvīņi, Jaunava

Dziednieciskās īpašības:

Karneols (serdoliks, sards) – halcedona paveids. Litoterapijā, eksistē atsevišķs virziens- serdolikterapija.Uzskata, ka serdoliks ir īpaši efektīvs dažādu ādas slimību, ievainojumu un problēmu sadziedēšanai. Tāpat serdoliks veicina sadzīšanas procesu.

Serdoliku izmanto sepses, gangrēnas, zobu sāpju, mazasinības, sliktas redzes, sirds, asinsvadu, kuņģa zarnu trakta, aknu slimību gadījumos. Tāpat serdoliks stiprina imūno sistēmu, labvēlīgi ietekmē vairogdziedzeri, attīra asinis un limfu. Uzskata, ka serdoliks mazina galvassāpes un paaugstina tonusu.

Matafiziskās īpašības:

Austrumos uzskata, ka serdoliks stabilizē un stiprina dzīvības enerģiju. Serdolis ir viens no tradicionālajiem mīlestības talismaniem, tas palīdz rasties mīlestībai un tajā pašā laikā aizsargā no uzspiestas mīlas, sargā ģimenes laimi un uzticību. Serdolikam piemīt nomierinoša un labsajūtu raisoša enerģija, tas uzlabo garastāvokli, iesaista panākumus un vairo labklājību. Tam piemīt unikāla īpašība, tas spēj savu īpašnieku pasargāt no bīstamas dzīvības spēku izšķērdēšanas, veicina intuīciju (priekšnojautas), vairo daiļrunību un stiprina atmiņu. Senatnē serdoliku uzskatīja par universālu amuletu, kas pasargā no visām likstām: nelaimes gadījumiem, katastrofām un priekšlaicīgas nāves.