Kalnu kristāls

Kalnu kristāls

Čakra: Shasrāra, bet ar to var attīrīt un aktivizēt visas čakras

Zodiaka zīme: Auns, Lauva, Jaunava, Zivis


Dziednieciskās īpašības: Kalnu kristāls veicina atveseļošanos un stiprina organismu. Uzskata, ka kalnu kristāls ir piemērots sirds, kuņģa, varikozo vēnu, respiratoro un acu slimību gadījumos, tas arī veicina muguras un galvas smadzeņu darbību. Kalnu kristāls stabilizē cilvēka garīgo un fizisko spēku, palīdz atbrīvoties no galvas sāpēm, tikt galā ar stresu un pazemināt ķermeņa temperatūru. Uzskata, ka kalnu kristāls regulē asinsriti un kavē trombu veidošanos. Barojošām māmiņām ieteicam nēsāt pie sevis kalnu kristālu, jo tas palīdz veidoties pienam.

Matafiziskās īpašības: Kalnu kristāls stiprina pastāvību, piesaista īpašniekam mīlestību, veiksmi, labklājību, vairo dzīves prieku, izraisa citu simpātijas pret īpašnieku, kā arī vairo iekšējo harmoniju. Uzskata, ka klanu kristāls palīdz atbrīvoties no murgiem, bezmiega un bailēm, kurām nav iemesla. Jau senatnē zināja, ka kalnu kristāls attīra ķermeni, domas un izvada no organisma šlakus.

Kalnu kristāls palīdz koncentrēt uzmanību, domāt skaidrāk, paplašina apziņu, stiprina atmiņu, uzlabo runas spējas, tāpēc tas ir piemērots visiem, kuri apgūst jaunas iemaņas, piemēram, studentiem.

Uzskata, ka kalnu kristāla regulē un stabilizē cilvēka vibrācijas. Tibetas lamas izmanto kristāla sfēras, lai atvērtu „trešo aci”, tas ir gaišreģu akmens.