Hematīts

Hematīts

Čakra: Muladhāra, Svadhistāna

Zodiaka zīme: Skorpions, Vēzis

Dziednieciskās īpašības:

Uzskata, ka hematīts pozitīvi ietekmē asinsriti, normalizē arteriālo asinsspiedienu, palielina izturību pret stresu, stimulē seksuālo enerģiju. Hetamītu izmanto, lai dziedinātu aknas, nieres, aizkuņģa dziedzeri, urīnpūšļa, tāpat tas izmantojams, lai sakārtotu hormonālo sistēmu un dziedinātu venēriskās slimības.Senajā medicīnā hematītu izmantoja, kā asinsriti veicinošu līdzekli, tāpat to pielietoja ievainojumu, iekaisumu, pārliekas agresivitātes gadījumos.

Matafiziskās īpašības:

Hematīts ir drosmes un gudrības simbols.Senatnē uzskatīja, ka hematīts dod spēku un padara neuzvaramu kaujā, palīdz saglabāt optimismu, drosmi un gribu. Tādēļ nelielus hematīta gabaliņus iešuva drēbēs, nēsāja kaklā vai paslēpa apavos. Tas tika uzskatīts kā spēcīgākais maģiskais amulets. Savukārt Senajā Ēģiptē dievietes Izīdas priesterienes rituālu laikā nēsāja īpašas hematīta rotas, lai sevi un dievieti pasargātu no tumšajiem spēkiem. Viduslaikos hematīts bija neatņemams magu un alķīmiķu atribūts.

Hematīts uzlabo cilvēka enereģētiku, nostiprina fizisko ķermeni un efīru. Uzskata, ka hematīts savu īpašnieku pasargā no dusmu izvirdumiem un neapdomīgas rīcības, sniedz pārliecību par sevi un saviem spēkiem, kā arī aizsargā. Hematīts palīdz uzkrāt un izmantot enerģiju tā, kā to vēlas tā īpašnieks